Повернутись до тексту
Міністерство Закордонних Справ Фінляндії

«Команда Фінляндія» готова розпочати свою діяльність - Посольство Фінляндії, Київ : Актуальна інформація : Новини

ПОСОЛЬСТВО ФІНЛЯНДІЇ, Київ

вул. Стрілецька, 14
01901 Київ, Україна
тел. +380 44 278 7049
E-mail: sanomat.kio@formin.fi
нормальний шрифтбільший шрифт
 
team finlandМіністр зовнішньої торгівлі та Європи Олександр Стубб і міністр інфраструктури пан Хякямієс Юрі проінформували Послів Фінляндії про Команду Фінляндії на щорічній нараді послів Фінляндії у серпні в Гельсінкі

 

"У Команді Фінляндія кипить робота", сказав міністр у справах Європи і зовнішньої торгівлі Фінляндії Олександр Стубб, коли мова зайшла про нові стратегії стимулювання експорту на щорічних зборах Міністерства Закордонних Справ Фінляндії Голів Місій 21 серпня. Співдоповідач міністра Стубба, міністр економіки Юрі Хякяміес погодився: "Команда Фінляндії являє собою прекрасну ініціативу, покликану сприяти розширенню можливостей для зростання та інтернаціоналізації".


Концепція Команди Фінляндія відноситься до нового, сіткового способу організації стимулювання експорту та інтернаціоналізації послуг для компаній. Тісна співпраця між різними постачальниками послуг буде використовуватися для створення більш клієнто-орієнтованих . Операційна модель Команди Фінляндія базується на плані дій щодо зовнішньо економічних відносин, який був прийнятмй урядом весною, що, зокрема, підтримує зайнятість та інтернаціоналізацію малих і середніх підприємств. "Наша мета полягає у забезпеченні безперервного обслуговування, аби користувачі й не знали про роботу з різними організаціями", сказав міністр Хякяміес.


Важливість загальних цілей була також відзначена міністром Стуббом, який підкреслив радикальні зміни у світі та у сфері глобальних ринків: економіка і політика стають дедалі ближчими один до одного. Крім того, сьогодні підприємства працюють по-різному через через деякі чинники, серед них - глобальні ланцюги створення вартості. Старі фінські моделі стимулювання експорту стали занадто розрізненими, були відсутні загальні цілі і здатність системи активно реагувати на зміни була дуже слабкою. За словами Стубба, операційні моделі, що нагадують моделі Команди Фінляндії уже успішно реалізовані, наприклад, у Шанхаї та Мадриді.


Наскільки відрізнятиметься модель Команди Фінляндії у  порівнянні із попередньою моделлю? Стратегічне управління операційною моделлю є новою ознакою. Команда Фінляндії має призначену керівну группу під головуванням прем'єр-міністра Юрки Катайнена. Орієнтація на споживача буде відігравати центральну роль у всіх операціях. На нараді міністр Стубб попросив дипломатів, що представляють Фінляндію у  різних частинах світу, ставити собі наступне питання щоранку: "Що я можу зробити для фінських підприємств сьогодні?" - звичайно, у співпраці з іншими коллегами мережі Команді Фінляндії. Як заявив аудиторії міністр Хякяміес Посольства відіграють ключову роль у сучасному світі. Їх знання і досвід необхідні, наприклад, при аналізі майбутніх змін в операційному середовищі фінських підприємств. Міністр Стубб підкреслив, що весь уряд несе відповідальність за забезпечення рівного операційного середовища для фінських підприємств у порівнянні з конкуруючими країнами. Міністри різних політичних секторів можуть сприяти підприємствам, пов'язаним з їх відповідними полями діяльності, стимулюючи таким чином експорту діяльність.


Міністр Хякяміес додав, що обговорення інтернаціоналізації – це не тільки  стимулювання експорту, ми також повинні стимулювати імпорт. Фінляндія потребує інвестиції і має гарні передумови для залучення їх: у Фінляндії є кваліфіковані фахівці і гарні відгуки про них, зокрема у Google. Фінляндія також звернула особливу увагу на податкові пільги, на дослідження та розробки.
Запуск операційної моделі Команди Фінляндії розпочнеться 10 вересня у концертному залі Фінляндія Хол,у міжнародний день малого та середнього бізнесу. З промовою виступатимуть Президент Республіки Саулі Нііністьо, прем'єр-міністр Юркі Катайнен, міністр Олександр Стубб і Юрі Хякямієс, а також представники компаній, які домоглися успіху на міжнародному рівні. Більш того, організаційні комітети хочуть почути думку представників малого та середнього бізнесу на семінарах, де вони зможуть висловити свої потреби щодо просування експорту та інтернаціоналізації послуг. Захід організовано Міністерством Закордонних Справ, Міністерством зайнятості та економіки, Конфедерацією фінської промисловості, Центральною торгівельною палатою, Федерацією фінських підприємств і Фінпро.

роздрукувати цю сторінку

оновлений 11.09.2012


© Посольство Фінляндії, Україна | Про сайт | Контактна інформація