Повернутись до тексту
Міністерство Закордонних Справ Фінляндії

Фінляндія та Україна підписали Меморандум про взаєморозуміння у галузі енергоефективності - Посольство Фінляндії, Київ : Актуальна інформація

ПОСОЛЬСТВО ФІНЛЯНДІЇ, Київ

вул. Стрілецька, 14
01901 Київ, Україна
тел. +380 44 278 7049
E-mail: sanomat.kio@formin.fi
нормальний шрифтбільший шрифт
 
Новини, 24.01.2017
MoU signing

Фінляндія та Україна підписали Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива під час офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Фінляндії 24 січня 2017 року.

Меморандум між Міністерством Закордонних Справ Фінляндії та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження  України підписали Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Кай Мюкканен та Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Енергоефективність – одне з основних завдань, що стоїть перед Україною. Україна споживає близько 18 млрд кубометрів газу на рік для опалення житлових будинків, сім мільярдів з яких втрачається у повітрі через незадовільний стан системи опалення старих будівель і два мільярди зникає через негерметичність старих газових труб. Україна прагне підвищити ефективність своїх електростанцій і розвивати систему централізованого теплопостачання та мережі розподілу електроенергії.  Необхідно також знайти рішення щодо більш екологічно чистих систем утилізації та отримання енергії з відходів.

Фінляндія може запропонувати способи вирішення цих завдань. Нещодавно підписаний Меморандум про взаєморозуміння полегшить доступ фінським компаніям на ринки України. Фінські компанії активно спрямовували свої зусилля у прагненні більш тісного співробітництва. Пріоритетними напрямками  енергетичної співпраці між Фінляндією та Україною є енергоефективність, відновлювані та альтернативні джерела енергії у виробництві теплової і електроенергії, транспортні та промислові рішення. Співпраця також включає обмін інформацією, реалізацію спільних проектів, окреслення можливостей фінансування.

роздрукувати цю сторінку

Цей документ

оновлений 23.02.2017


© Посольство Фінляндії, Україна | Про сайт | Контактна інформація