Повернутись до тексту
Міністерство Закордонних Справ Фінляндії

ДО УВАГИ ЗАЯВНИКІВ НА СЕЗОННУ РОБОТУ - Посольство Фінляндії, Київ : Актуальна інформація

ПОСОЛЬСТВО ФІНЛЯНДІЇ, Київ

вул. Стрілецька, 14
01901 Київ, Україна
тел. +380 44 278 7049
E-mail: sanomat.kio@formin.fi
нормальний шрифтбільший шрифт
 

СЕЗОННА РОБОТА - робота для сільського господарства, громадського харчування, лісового господарства, на пушній фермі, збирання ягід на фермі, консультування з питань туризму

Заявники, які мають два паспорти, можуть використовувати для поїздки на сезонну роботу до 90 днів як паспорт старого зразку (небіометричний), так і новий біометричний. З паспортом старого зразку потрібно подавати документи на візу, з біометричним паспортом подається заява на отримання сертифікату на сезонну роботу до Імміграційної служби Фінляндії

Громадяни України, які мають  біометричний паспорт, повинні отримати сертифікат на сезонну роботу до 90 днів безпосередньо від Імміграційної служби Фінляндії – http://migri.fi/en/seasonal-work-certificate

Можливо подати таку заяву як у паперовому вигляді, так і онлайн на сайті Імміграційної служби Фінляндіі. Вартість послуги за розгляд заяви на отримання сертифікату складає  100 та 60 євро відповідно.

На першій сторінці аплікаційної заяви на отримання сертифікату - TOD_P_KAUSI – в рамці зверху є інструкція і реквізити фінського банку, куди сплатити збір:

http://migri.fi/documents/5202425/5790178/Pyynt%C3%B6+kausity%C3%B6todistuksen+saamiseksi%2C+TOD_P_KAUSI+%28en%29/76c6de9e-e32c-468c-b054-2d45043bd52f

В графі "призначення платежу" вказуйте ваше прізвище та ім'я латинськими літерами, як у закордонному паспорті, а також слово "kausityötodistus".

Зробити оплату  можливо в будь-якому банку в Україні, який здійснює міжнародні перекази.

Перелік документів, в т.ч. від роботодавця, які додаються до заяви, є в кінці заяви на останній сторінці - TOD_P_KAUSI

Посольство не займається видачею сертифікатів. Будь ласка, надсилайте вашу заяву разом з квитанцією про оплату, формою TY6_plus та котрактом  від роботодавця, а також кольоровою копією паспорту  безпосередньо до Імміграційної служби Фінляндії листом, електронною  поштою або по факсу:

Address: P.O. BOX 18, FI-00581 Helsinki

Fax: +358 295 411 720

E-mail: migri@migri.fi

Громадяни України, які мають небіометричний паспорт, отримують, як і раніше візу для сезонної роботи до 90 днів, яку надає посольство. :www.finland.org.ua

Громадяни України, які мають небіометричний паспорт, та громадяни інших країн, які  легально проживають на території України, можуть подавати заяву на візу для сезонної роботи.
Ці заяви відносимуться до категорії "Сезонна робота". Надана віза призначатиметься  для сезонної роботи виключно у Фінляндії.

Віза може бути надана на 90 днів протягом 180 днів. Дипломатичні представництва інших країн Шенгену / країн не можуть надавати візи для сезонної роботи у Фінляндії.

Заявки будуть оброблятися в межах звичайного графіка.

Окрім загальних документів до заяви на візу для сезонної роботи необхідно прикладати наступні додатки:

- Дійсний трудовий договір або зобов'язуюча робоча пропозиція, яка застосовується до сезонної роботи для роботодавця, що базується у Фінляндії та де визначено наступне:

  • місце роботи та тип роботи
  • тривалість трудового договору
  • зарплата
  • робочий час на тиждень / місяць
  • можливе право на відпустку
  • дата початку трудового договору

- Підтвердження належних умов розміщення, в т.ч. розміщення, організованого заявником

- Форма-гарантія від роботодавця

Якщо заявник має дійсну фінську шенгенську візу для туризму або бізнесу, заявник повинен подати заявку на отримання нової візи для сезонної роботи.

Збирачі диких/лісових ягід

Заявки будуть оброблятися в межах звичайного графіка.

Окрім загальних документів до заяви на візу для збору диких/лісових ягід необхідно прикладати наступні додатки:

- Запрошення від роботодавця (приватної особи або компанії) з наступною інформацією:

  • ім'я та контактна інформація запрошуючої ферми/компанії
  • особиста інформація особи, яка запрошується
  • термін роботи та кількість необхідних днів
  • інформація про умови та вартість проживання

Посольства інших країн Шенгену / країн не можуть надавати візи для сезонної роботи у Фінляндії.

Якщо заявник має дійсну фінську шенгенську візу, заявникові не потрібно подавати заяву на отримання нової візи, оскільки він/вона може працювати по цій візі як сезонний працівник до 90 днів протягом 180 днів. Заявник повинен проінформувати про це посольство.

Якщо термін сезонної роботи  складає 3-9 місяців, потрібно подавати заяву на отримання дозволу на сезонну роботу і заповнювати аплікаційну заяву  - OLE_TY6: http://migri.fi/en/seasonal-work-permit,

якщо більше 9 місяцівOLE_TY1: http://migri.fi/en/residence-permit-for-an-employed-person.

Кожну із заяв можливо подати як у електронному так і паперовому вигляді. Вартість послуги за розгляд OLE_TY6 складає відповідно 350/550 євро, за розгляд OLE_TY1 – 400/600 євро.

роздрукувати цю сторінку

оновлений 13.02.2019


© Посольство Фінляндії, Україна | Про сайт | Контактна інформація