Повернутись до тексту
Міністерство Закордонних Справ Фінляндії

Фінляндія в України - Посольство Фінляндії, Київ : Фінляндія в Україні

ПОСОЛЬСТВО ФІНЛЯНДІЇ, Київ

вул. Стрілецька, 14
01901 Київ, Україна
тел. +380 44 278 7049
E-mail: sanomat.kio@formin.fi
нормальний шрифтбільший шрифт
 

Фінляндія в Україні

 

Фіни в Україні

Понад 80 громадян Фінляндії були зареєстровані у Посольстві на початку 2007 року. Більшість з них проживає у Києві. У Києві також проживають представники фіно-угорської нації та люди з фінським корінням, які мешкають в Україні, а саме в Прикарпатті, де проживає найбільша частина представників румунської меншини, а також в Криму, в естонських поселеннях.

Вивчення фінської мови в Україні

Весною 2007 року фінська мова викладалась двома викладачами у трьох університетах Києва. Університет імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянська Академія та Київський Політехнічний інститут пропонують вивчення фінської мови як другої чи третьої іноземної мови. Національний лінгвістичний університет планує відкрити факультет скандинавських мов восени 2007.

Скандинавська гімназия у Києві була заснована у 2004. У школі пропонується вивчення фінської, норвезької, швецької та датської мов з 5-го класу. У 2006 році майже 90 дітей вивчали фінську мову.

Фінська культура в Україні та фінско-українськи товариства

Посольство організовує культурні заходи разом з місцевими партнерами. Зазвичай це – концерти, виставки та кінофестивалі.

Товариство Україна-Фінляндія організовує виставки та семінари самостійно та разом з Посольством. Посольство та товариства організували святкування Дня незалежності для студентів, які вивчають фінську мову. Товариство Україна-Фінляндія є членом Федерацій товариств по зв'язкам із зарубежними країнами.

У Макіївці, Донецької області, знаходиться фінсько-український клуб   ”Джерело” .

Фінсько-Українська молодіжна рада у Донецьку має свої філіали у сільських школах Донецької області.

Інститут Україна-Скандинавія пропагує культуру скандинавських країн та пропонує курси вивчення фінської мови.

роздрукувати цю сторінку

Цей документ

оновлений 19.07.2007


© Посольство Фінляндії, Україна | Про сайт | Контактна інформація